• Blog

    Blog

Tytoń jako stymulant i roślina

Wiele papierosów zawiera też substancje toksyczne szkodliwe dla człowieka, lecz nasza firma stara się o czystość w zakładzie pracy i nie dodaje substancji szkodzących zdrowiu.

Szybkość działania papierosów

Przez to, że dym jest przez nas wdychany, to działanie odprężające jest niemal natychmiastowe. Płuca tak jak całe drogi oddechowe mają bardzo cienkie błony, przez co wchłaniane substancje (zawierające nikotynę i inne środki) absorbują się szybko.

Dym papierosowy jest też obecny dla innych osób przebywających w środowisku palacza (tzw. bierne palenie). Skuteczność nie jest taka sama, jak samo palenie, ale również w pewnym stopniu działa. Jeśli palisz i przebywasz w okręgu osób niepalących, musisz mieć to na uwadze.

Rodzaje tytoniu

Istnieją różne rodzaje tytoniu, ale nasza firma specjalizuje się w dwóch wyselekcjonowanych odmianach – Virginia i Burley. Odmiana Virginia ma niską zawartość nikotyny oraz wysoki poziom cukru, liście klasy premium świetnie nadają się do produkcji shishy, a pozostałe stanowią niezbędny składnik potrzebny do produkcji papierosów. Odmiana Burley zaś ma wysoką zawartość nikotyny (ok. 3-4%), nadaje się do produkcji cygar, jak również jest bardzo ważnym składnikiem wielu mieszanek papierosowych.

Jak rośnie tytoń?

Gdy tytoń jest gotowy do zbioru, to ulistnienie odchyla się od łodygi. Liście stają się lepkie i matowe. Koniuszki liści robią się bardziej żółte i się podkręcają. Bardzo ważne jest, by zwracać uwagę na te cechy, ponieważ wcześnie zebrany tytoń nie posiada jeszcze cenionych składników. Za późno zebrany tytoń nie jest tylko słabej jakości surowca, ale też liście robią się wtedy lekkie i puste.

Ciekawostki

  • Tytoń zawiera mniej szkodników niż inne rośliny dzięki nikotynie, która jest naturalnym pestycydem.
  • Określenie „tytoń” pochodzi od słowa w języku tureckim „tütün”, które oznacza dokładnie to samo.
  • Największymi palaczami są Grecy – aż 38,9% populacji pali.
  • Nazwa Tytoniu szlachetnego (Nicotiana tabacum) powstała na cześć Jeana Nicota, ambasadora Francji w Portugalii, dzięki któremu jego kraj zapoczątkował zwyczaj palenia tytoniu.

Dane adresowe

Tobacco of Poland Sp. z o.o.
KRS: 0000673961
NIP: 8762468378
Regon: 366879566
Kapitał zakładowy: 500 000,00 zł

Tobacco of poland

ul. Czerwonodworna 19, 86-300 Grudziądz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Copyright 2021 Tobacco of Poland Sp. z o.o. | All rights reserved | Realizacja: Studio113.pl